İsrail’den hadsiz paylaşım! Erdoğan’ı hedef aldılar! Türkiye’den çok sert tepki

Türkiye Dışişleri Bakanlığı, İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz’ın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan hadsiz paylaşımına çok sert tepki gösterdi.

‘CİDDİYETSİZ VE SEVİYESİZ BİR AÇIKLAMADIR’

Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, “İsrail Dışişleri Bakanının, Sayın Cumhurbaşkanımızı hedef alan paylaşımı ciddiyetsiz ve seviyesiz bir açıklamadır.

Gerçekleri tüm çıplaklığıyla dile getiren Sayın Cumhurbaşkanımızın bu şekilde hedef alınması, İsrail Hükümetinin içinde bulunduğu ruh halinin göstergesidir.

İsrail Hükümetinin tüm üyeleri adalet önünde mutlaka hesap vereceklerdir.

Türkiye, İsrail’in Filistin halkına uyguladığı zulmü korkusuzca ve yüksek sesle dile getirmeye devam edecektir.” denildi.

İSRAİLLİ BAKANDAN HADSİZ ERDOĞAN’I PAYLAŞIM!

İsrail Dışişleri Bakanı Yisreal Katz sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef aldı. Katz, Başkan Erdoğan’ı hedef alan bir görsel paylaşarak,

“Erdoğan Osmanlı İmparatorluğu’nu yeniden kurmayı hayal ediyor ve bugün Parlamentolar Arası Kudüs Platformu Konferansı’nda İsrail’e yönelik saldırılarını ve karalamalarını sürdürdü.

‘ERDOĞAN KUDÜS’Ü FETH ETMEYİ MÜSLÜMAN DÜNYASINA LİDERLİK ETMEYİ HAYAL EDİYOR’

Müslüman Kardeşler’in adamı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail’i çökertmeyi, Kudüs’ü fethetmeyi ve Müslüman dünyasına liderlik etmeyi hayal ediyor.  Erdoğan, sen Diriliş Ertuğrul dizisi ve Kuruluş Osman dizilerini izlemeye devam et ve hayal kurmaya devam et.

İsrail haçlı seferi yapan bir imparatorluk değildir ve İsrail’in başkenti Kudüs de Konstantinopolis değildir.

‘TÜRKİYE’Yİ KARANLIK YERLERE SÜRÜKLEMEYİ BIRAKIN’

Kudüs sonsuza kadar Yahudi halkının başkenti olarak kalacaktır. 

Gerçekle yüzleşin ve Türkiye’yi karanlık yerlere sürüklemeyi bırakın. Atatürk’ün mirasını ve Türk halkını utandırıyorsunuz!”

BAŞKAN ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Başkan Erdoğan, Kudüs Konferansı’nda İsrail’e sert sözlerle yüklendi. Başkan Erdoğan, binlerce Gazzeli masumun katili olan Netanyahu’yu “Gazze kasabı” ve modern dönem Firavun’u’ olarak tanımlayarak İsrail’in adım adım Kudüs’ü yok ettiğini söylemişti.

Erdoğan, “Hamas’a terör örgütü iftirası atanlardan olamayız. İsrail’e koşulsuz destek vererek sorunu büyütüyor. Allah’a ve hesap gününe yürekten inanıyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir